Днешна България.

Минало, Настояще, Бъдеще, Политика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: Днешна България.

#131 Мнение от К.И.О.Т. » ср авг 26, 2020 10:43 pm

забранената-статия-на-доц-атанас-семов

http://pazel.eu/475/%D0%B7%D0%B0%D0%B1% ... HmxoAeAzQg

http://pazel.eu/412/%d0%b8%d0%bf%d0%be% ... b8-%d1%83/

Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: Днешна България.

#132 Мнение от К.И.О.Т. » чет сеп 03, 2020 9:55 pm

Клуб Нло - Калашников
https://www.vbox7.com/play:140b7ae1

https://www.facebook.com/gergana.pirozo ... UC%2CP-y-R

Gergana Pirozova
6 ч. ·
Намерих сили да изгледам видеа и на други протестиращи от вчера в полунощ на площада. Поревах си на воля, нали съм с уж женско сърце.
И вече знам, че повече нищо не може да ме разколебае, че сме се изправили срещу много зловеща диктатура. Изправили сме се срещу истински злодеи, срещу завършеното зло.
И ако някой тук се опитва да ми обяснява, че нещо не му е по калъп този протест, тъй щото нещо го убива в обувката или пък млякото му е горещо, то аз, Гергана Пирозова, му казвам, че е предател спрямо децата си, спрямо мен и моето дете, спрямо бъдещето ни и България. И повече нямам никаква толерантност към упражняващи се по темата "ми не ми е точно моя протест".
Вчера бях 18 часа на площада и станах свидетел на всичко, което се случи там, пък и участник. Разбирам, че медиите, техните медии, са видели нещо съвсем друго, някак съвсем удобно за властта, че ние хилядите протестиращи сме ултраси, а жандармерията пребита и миролюбива. Защото сам Боеко Злодеят днес подхвърли, че ей тъй на, след този погром вчера, ама вече хич няма да си даде оставката, иначе, сякаш, преди това е искал, но ей на - разколебал се.
Още в осем сутринта имаше хиляди хора, на всякаква възраст от деца до отмалели старчета. Всички бяхме особено приповдигнати, че сме заедно изправени на площада. Президентът премина през нас под бурните овации на целия площад. А после чухме в пълно мълчание неговата реч от парламента. Някак така ми се прищя отнякъде да изкочи Манол Глишев и тихо да изкимти нещо срещу Радев, но къде ти толкова смелост в платения страхливец. Към 10 започна да расте напрежението, а слънцето напичаши и възрастните хора започнаха да се олюляват, но стояха там, заради нас и така ме хвана срам, че им се налага това. В 11 се опитахме да разбием кордона към блокирания от предния ден Дондуков откъдето се промъкваха тайно герберските депутати, онези страхливците, които се криеха и не посмяха да се покажат пред нас, начело с най-големият страхливец, Боеко, който даже не посмя да дойде в парламента, защото е страшен страхливец и всичките му колеги каратисти го знаят това. И тогава започна обгазяването и то не от наша страна, защото имаше възрастни хора между нас. А те плачейки, обгазени и ужасно ужасени бяха извличани от нас от площада, защото са нашите родители, нагледали са на всичко, но с куража, че трябва да се борят срещу диктатурата, именно заради нас. Тогава разбрахме, че нощта ще е зловеща щом още в 11 се започна. Щом улиците за към протеста бяха блокирани от жандармерията, за да не могат да дойдат още протестиращи. Към 13 ч. хората се оттекоха по малките улички, градинки, зелени площи, пейки, ресторантчета, баничарници, за да се нахранят и починат от слънцето. И после, някъде откъм 17 ч. хиляди заприиждаха, и отново възрастни дойдоха и на мен някак така ми домъчня докато гледах отеклите им крака и отънелите им ръце. Към 20 ч. вече се усещаше във въздуха, че ще става страшно. Видяхме и ултрасите, които започнаха с бомбичките и те като страхливеца - пускаха бомбичка и избягваха по малките улички, нали за това са пратени. Към 22 ч. започнаха да ни изтикват - стотици жандармеристи с щитове бутаха и мачкаха, обгазяваха и биеха. А ние не се отказвахме. Тогава към полунощ те изправиха машините срещу нас, които преминаха даже пред президентството, а машинен мъжки глас повтаряше - Внимание, внимание, напуснете площада! Е как да го напуснем, вие дадохте ли си оставака, та да го напуснем. Но някак ми се стори, че аз съм участник в някакъв апокалиптичен филм, защото не можех да повярвам, че ми се случва.
И както си стоях до Археологическия, уверена, че съм на десета линия и с болното ми коляно няма да ми се наложи да се боричкам и чух писъците на хората и само една дума се понесе по площада - Бягайте! И само за две секунди тълпата премина през мен, водни струи и газ ни обливаха, и докато аз и подуто ми коляно реагираме, се оказах в освободения квадрат от жандармерията, заобиколена от техните гърбове и палки, които биеха наред бягащи хора. Координираните от цивилни полицаи ултраси с бомби отдавна бяха избягали. Тогава нахлуха и машините, и не вярвах на очите си, и докато се криех зад един от паметниците на музея, станах свидетел как извличаха от тълпата млади момчета и ги смазваха от бой, с кубинки по главите им, и се хвърлих да ги спасявам, нещо в мен съвсем се пречупи, и снимах, но с палка по мен и после по телефона спрях "документалистиката" ми. И започнаха да ме блъскат докато аз повтарях "Не ви ли е срам!", а в същото време на Съборна е станало погром над хората, а там ултраси нямаше, те отдавна се бяха изпокрили. Биеха момчета, жени, възрастни хора. Тогава мен ме изтикаха от превзетия от жандармерията квадрат и вече се оказах на стълбите на БНБ, където стотици продължавахме да викаме Оставка и Срам за вас, ужасени, но и все по-уверени, че връщане назад няма - ние сме в диктатура и срещу нея трябва истински да се борим. Не вярвам, че мутра се прогонва с цветя и рози, престанете с този мит, къде го видяхте, че да му повярваме.
А после отнякъде се появи Княза Заро, видял ми клиповете и се уплашил за мен, просто ме хвана и ме извлече, докато крещях и ревях, да поревах си здраво, признавам. И ми каза Заро, стига повече Герганче, ни искам да те бият. И тогава осъзнах, че съм честит човек, пълна с приятели, които уплашени ме търсеха, за да ме спасявах, а други ми поплакаха по телефона, от радост, че съм жива. И после много плаках за другите, които останаха и са ги премазали - прекрасни млади хора, озарени и много, много уплашени, защото ги оставихме сами.
И затова ви казвам - битката тепърва предстои. Злото е нито милостиво, нито само, нито бързо умира.
Елате днес, нека им покажем, че трудно се плашим, нали това искаха да постигнат - да ни смажат по пълнолуние, вероятно Алена им го е казала.
Срам за България и нас, ако позволим на Злодея да продължава да се гаври с нас. Срам за нас, ако позволим! ако се откажем от битката!

Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: Днешна България.

#133 Мнение от К.И.О.Т. » вт сеп 08, 2020 12:47 am

Hristo Avdjiev
31 юли ·
Защо протестират хората ли?
Къщи за гости, 8 изтребителя за 7 милиарда, 40 милиарда външен дълг, укрити доходи са близо 50 млрд., Фънда, тераси, плосък данък, ушна промивка за 1000 лева, простаци навсякъде, 20% ДДС на храни и книги и лекарства, буля Корни & Кирето Добрев, пловдивския свинар, частни асансьори, БАБХ, половин милион болни от рак (всеки 14-ти), ВМРО паспорти за 10 000 евро, убити прасета, хазарт без данъци, скапани магистрали, картончета за търкане, Ленчето Крадлата, пожари, куфарчета с милиони, Булгартабак, Иван Костов, Ал Йо евродепутат, държавни поръчки, чистачки и затворници, пенсия 127 лева и 14 стотинки, депутатска заплата 6 900 лева основна, Шиши & мама, търговско здравеопазване, агент Сава с ТЕЦ-а за 3000 лв., воня и смрад, продажба на казарми, домати 8 лева, Ало, Ваньо, Ти си го избра, БудаГейт, ЯневаГейт, ДДСГейт, НДКгейт, ДАИгейт, Агент СаваГейт, ДжиПиГейт, СуджукГейт, БарселонаГейт, АпартаментГейт, НАПгейт, УбийциГейт, ФурмиГейт, Тефтерчето на Златанов и още няколкостотин скандала и гейтове и корупционни далавери! Гошка, 1500 закрити училища, Митю Очите, Божков, Брендо, Маджо, Бисеров, Веска Меджедиева, Цветан Василев, Таки, Тодор Вълчев, Валю Бедното, Дани Тъпото–Барни, акцизи, щастливи кокошки, протести, самоубийства, 1300 нови джамии и нито една черква, бедност, Чората, Самоковеца, евтини апартаметнти, къщи за тъщи, тераси, гьола в Белене, та̀кси, винетки,застраховки, Джамбазки хванат да кара пиян, хакери, нямало турско робство, емиграция, Марианчето, демография, агент Гоце, 60% данъци, консул на Валенсия, хъбове, Бетономорие, 1500 подпорни стени, цигани, кучета, “грандиозни успехи”, Полово възпитание на 4 годишни, Джендъри, Столипиново, пожари, изгнили ябълки, Софи & Лоренцо, завод до завода, агент Иван, пияното жуже Жамбо, Ревизоро, калинки, скъпи лекарства, терор, безплатни военни бази на САЩ, братя Галеви & сестра Галева, соросоиди, откраднати еврофондове, топлофикация, ВИК, евродепутат с бълхи, плажен чадър за 100 лева на час, катастрофи, КТБ (10 милиарда), АЕЦ Белене 6 милиарда, Пернишки университет, Мишо Бирата & Ваньо Танов, външни заеми, ексклузия, Лъчо Мозъка, села-призраци, ръждясало БДЖ, самозапалващи се влакове, реремонти / на ремонта ремонт/ , хибридни войни, Ердоган, скъп ток, Лукойл – България, разложени трупове, фалит на банките, свобода на медиите 111 място, приватизация, Тол система, разбиването на селското стопанство и оръжейната ни промишленост, Иванчо Гешев с мутрите, чалгата “Щи скъсам г*за”, Бай Ху*, Тъпа кърджалийска пу***, нападаме Русия, най-висока смъртност в света, СИК, НАП, НЗК, ВИС-2, МВР, КТБ, КАТ, избягали инвеститори, Ангелкова, паспорти за коли и за жилища, самозапалвания, Такси електромер за телевизора, Данчо Ментата, събиране на капачки за да излекуваме децата си, тонове кокаин, Стената по границата 1 ред излезе 4 пъти по-скъпо от двуредова в Гърция, унищожено земеделие, банки-убийци, Цецо Могадавикажа, Цеца, Цуца, Цеко и Цветелинка, козите в Странджа, Цацито с гушата, Женевското езеро, ЧСИ, срината икономика, Марчето Ниделчева, Сталинка, Бокова, мръсен въздух, офшорки, педерасти, БАН, Бистришките тигри, Бившa фoлк пeвицa e нaчeлo нa "Нaпoитeлни cиcтeми", Бистришките баби, корупция, Фолксваген, откраднати активи, Домуса, най-нещастната нация в света (според ООН), битова престъпност, БАН, агенти на ДС, телефонни измами, БГА “Балкан”, газ отвсякъде, Азис, парле ву франсе, Гинка Върбакова, луди във властта, с. Банкя & с. Правец, Истанбулска конвенция, сеч на горите, бомбени атентати, Хитрино, източени язовири, Перник, умрели риби, сересета, протести, Черепа, СЕТА, руски шпиони, антики в колекции, коронавируси, Дубай, Хампито, фотоволтаици, продадена енергетика, продаден химна на България, вятърни перки, САЩ ТЕЦ-овете, Копаят златото ни без пари, Радев, Веждито Мултака, контрабанда, пекинската патка, Митьо Пищова, серийни изнасилвачи, Белмекен, вецове, Соломунчо, гневни левскари, баба Стойна с галоша...... ИНАЧЕ ВСИЧКО Е ТОЧНО....
Ей така !

Отговори