Земеделие

Народна медицина и мъдрост
Отговори
Съобщение
Автор
Фелдмаршал Ервин Ромел
Мнения: 205
Регистриран на: пон мар 16, 2015 5:55 pm

Земеделие

#1 Мнение от Фелдмаршал Ервин Ромел » съб апр 11, 2015 10:03 am

Някой има ли оранжерия, или поне да има представа за цената на конституцията на една средна по размер оранжерия?
Последна промяна от Фелдмаршал Ервин Ромел на чет апр 16, 2015 6:18 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: оранжерии

#2 Мнение от К.И.О.Т. » съб апр 11, 2015 10:25 am

Въпроса ти е за раздел въпроси и отговори, изтрий си я и си задай въпроса там. Благодаря.

Фелдмаршал Ервин Ромел
Мнения: 205
Регистриран на: пон мар 16, 2015 5:55 pm

Re: оранжерии

#3 Мнение от Фелдмаршал Ервин Ромел » съб апр 11, 2015 10:59 pm

К.И.О.Т. написа:Въпроса ти е за раздел въпроси и отговори, изтрий си я и си задай въпроса там. Благодаря.
За тука си е, нали в този раздел коментираме и зеленчуците.

Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: оранжерии

#4 Мнение от К.И.О.Т. » съб апр 11, 2015 11:02 pm

Няма лошо коментирайте, моля да ме извиниш.

Фелдмаршал Ервин Ромел
Мнения: 205
Регистриран на: пон мар 16, 2015 5:55 pm

Re: оранжерии

#5 Мнение от Фелдмаршал Ервин Ромел » съб апр 11, 2015 11:12 pm

Лошото е, че нямам никакъв опит с оранжерии и търся всякаква информация. До сега се занимавах само с пчели но съм решил да опитам и със плодове и зеленчуци. От дядо ми съм взел около 50 декара земя, 25 са ливади и ще си останат такива защото са в натура 2000 но другите са ниви и обикновенни ливади които миналата година почистих а сега започвам оран. Повечето ще бъдат овощни градини и лозе но искам и 2,3 декара зеленчуци да опитам и ще гоня максимално по ранна продукция, за което ще ми трябва оранжерия за разсадите. Сега през май ще ора и наторя, през юли ще заора отново и после ще дисковам като ще вкарам азот чрез пепел, горска тор и шума.

Фелдмаршал Ервин Ромел
Мнения: 205
Регистриран на: пон мар 16, 2015 5:55 pm

Re: оранжерии

#6 Мнение от Фелдмаршал Ервин Ромел » чет апр 16, 2015 12:21 am

На мен цялото ми „стопанство„ е без торове, препарати, гмо и т.н. семена от баба и дядо, те си садят всяка година едни и същи семена като оставят майки от най добрите растения. Утре ще покажа с какво се занимавах вчера и днес, и ше ми отнеме още два дена де, но утре ще пусна снимки на това дето съм свършил. За тор само животинска, пепел и шума ползвам
Последна промяна от Фелдмаршал Ервин Ромел на чет апр 16, 2015 12:27 am, променено общо 1 път.

Фелдмаршал Ервин Ромел
Мнения: 205
Регистриран на: пон мар 16, 2015 5:55 pm

Re: оранжерии

#7 Мнение от Фелдмаршал Ервин Ромел » чет апр 16, 2015 12:26 am

Това е хубавото да живееш на село, яде ти се домат и си късаш от градината, яде ти се ябълка и си късаш от дървото, яде ти се сладко и бъркаш в кошера и т.н. и т.н. всичко в пенис маркет, била и т.н. е гмо със съмнително качество и още по съмнителен внос.

voda
Мнения: 136
Регистриран на: вт мар 03, 2015 10:33 pm

Re: оранжерии

#8 Мнение от voda » чет апр 16, 2015 6:29 pm

Благородно ви завиждам и на двамата,и си мечтая на по късен етап от живота си да живея на село и да си отглеждам храната.Извадя ли Вълчановото даже ще си направя цяло село като Делфиново :)

Фелдмаршал Ервин Ромел
Мнения: 205
Регистриран на: пон мар 16, 2015 5:55 pm

Re: Земеделие

#9 Мнение от Фелдмаршал Ервин Ромел » чет апр 16, 2015 7:51 pm

Ето с какво се занимавах последните три дена, утре най накрая приключвам. Оправих двете асми, и прекопавам лозето като вадя корените на бурените и тревите. После събирам всичко на куп, пръчките от лозите, бурените, почиствам двора и всичко това на куп го паля, и с пепелта наторявам където съм копал. Асмите са ми две големи и една малка с Американ и десертно грозде, а лозето е измешано само със винарски сортове, това е в двора пред къщата около 1 декар лозенце, имам още две по декър дето наще са ги запуснали и се чудя да разработя ли и тях.


Изображение


Изображение



Изображение

Отговори