Има, ли Бог наистина ?

Невидимият свят.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
RODIUS
Мнения: 687
Регистриран на: чет апр 02, 2015 1:33 pm

Има, ли Бог наистина ?

#1 Мнение от RODIUS » пет май 29, 2015 10:04 pm

Провокирам всички, които желаят , да си кажат мнението по въпроса . Една от популярните версии е, че теорията за Бог е създадена за да няма страх от смъртта ! Мит , ли е всичко това , или реалност ?

Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: Има, ли Бог наистина ?

#2 Мнение от К.И.О.Т. » пет май 29, 2015 10:36 pm

Добра тема, може да е създадена и за да се накарат хората да се страхуват, навремето бая страх е било, от гръмотевици или слънчеви затъмнения. Страхливото общество се управлява по лесно. Но сега когато човек знае какви са тези явления и не го е страх, изпадна в другата крайност и взе да си прави смъртоносни болести, атомни бомби и да се прави на Бог(Монсанто). Какво да ти кажа, ако забиваме по крайностите все ще е лошо. Иначе не мисля че някой го е страх от смъртта, тя ни е обещана още с зачеването ни, от родителите. Да сме живи и здрави другото ще се нареди.

Потребителски аватар
RODIUS
Мнения: 687
Регистриран на: чет апр 02, 2015 1:33 pm

Re: Има, ли Бог наистина ?

#3 Мнение от RODIUS » пет май 29, 2015 10:49 pm

Случайно, ли е, че в поста ти, пет пъти има думата - страх !?

Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: Има, ли Бог наистина ?

#4 Мнение от К.И.О.Т. » пет май 29, 2015 10:55 pm

Не, още не мога да забравя Глутницата, там ме плашеха с мечки, вълци, кърлежи, полицай, групировки, данъчни, иманяри с кирки, падащи камъни, капани, отрови, змии, въоръжени мъже, клетви и магии. Извинявам се, унесох се, ще вървя да ми леят куршум.

Потребителски аватар
bester
Мнения: 357
Регистриран на: вт мар 03, 2015 9:52 pm

Re: Има, ли Бог наистина ?

#5 Мнение от bester » съб май 30, 2015 12:33 am

Я си признай - неможеш да забравиш ръководителката на Глутницата.....
ех жени, жени....

ХААРП
Мнения: 127
Регистриран на: нед мар 08, 2015 5:49 pm

Re: Има, ли Бог наистина ?

#6 Мнение от ХААРП » нед май 31, 2015 10:03 pm

и рече безумец в сърцето си-няма БОГ,

Потребителски аватар
RODIUS
Мнения: 687
Регистриран на: чет апр 02, 2015 1:33 pm

Re: Има, ли Бог наистина ?

#7 Мнение от RODIUS » нед май 31, 2015 10:09 pm

Анализирай ?

Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: Има, ли Бог наистина ?

#8 Мнение от К.И.О.Т. » пон юни 01, 2015 11:45 am

Ха сега де, казах си мнението и май сега ще трябва да го развия. Отгледан съм от баба си, която е преживяла две войни. Та тя ми казваше че в нас живеят и доброто и злото, те непрекъснато си играят и се борят кой да надделее над нас. Тя казваше че бог има две лица и живее в нас, от нас зависи кой ще разиграем и кой от двамата ще нахраним за да има сили. Казваше също че трябва да сме еднакво строги и с двамата и да ги поддържаме да са с еднакви сили, единствено от нас зависи какви да бъдем. Раждаме се сами, живеем сами, умираме сами, важно е как сме си изживели живота и какви компромиси сме направили със съвестта си. Тя казваше че ще ни съдят именно за взетите решения в живота ни, все ми повтаряше да не правя прибързани неща и да внимавам в детайлите и малките неща. Всичко друго било без значение, особено материалните неща.

Сега за войните, понеже къщата и била най-личната в селото и като дошли Германците там си направили квартира. Когато искали кокошка да се сготви, я молели и си я плащали. Когато си тръгнали оставили радио и грамофон и подарък пистолет. Когато дошли руснаците взели пистолета и застреляли кокошките, тя скрила радиото и грамофона, поседели седмица две и си отишли задигайки покъщнината й. Тя много им се ядосваше и през целия си живот твърдеше че са крадци, нарочиха я за враг на народа през комунизма и я съсипаха, убили са дядо ми след като се е върнал от фронта, комунистите.

п.п. Написах си този пост и после се замислих, това си е чиста ерест защото излиза че всичко си е в нас и ние си чертаем бъдещето с постъпките си. Понякога разсейване за 15 минути може да ти обърка живота, така се ожених че и деца се появиха. Така че от днес става неприемливо да се обсъжда Бог в този форум. Темата ще бъде изтрита след 48 часа, за да го видят всички това. Поздрави.

Потребителски аватар
RODIUS
Мнения: 687
Регистриран на: чет апр 02, 2015 1:33 pm

Re: Има, ли Бог наистина ?

#9 Мнение от RODIUS » пон юни 01, 2015 3:58 pm

Аз мисля, че Бог съществува, и всеки от нас носи частица от него, независимо дали, вярва или не вярва и независимо, дали иска или не иска .

Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: Има, ли Бог наистина ?

#10 Мнение от К.И.О.Т. » пон юни 01, 2015 5:53 pm

По този повод да ти кажа че така мисли и католическата църква. Според тях човек носи само божественото, а дяволското е някъде другаде. Събрали се кардиналите през средните векове да търсят къде се крие дявола, 6 месеца заседавали и умували над въпроса "колко дявола могат да се съберат на върха на една игла". Когато свършили мисленето, не зная какво са решили, но си направили "светата инквизиция", и се започнало едно горене на книги и хора та до наши дни. Кажи ми моля те защо му е на човек бог или дявол, нали и без тези персонажи сме достатъчно лоши или относително добри, зависи от гледната точка. Представи си какво му е на Бог да слуша молитвите който 99% са свързани с нещо материално или са строго егоистични, за здраве например.

Отговори