Изборите??????

Минало, Настояще, Бъдеще, Политика
Отговори
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
******
Мнения: 1086
Регистриран на: нед апр 05, 2015 8:40 am

Re: Изборите??????

#1 Мнение от ****** » пон фев 27, 2017 10:28 pm

Ще ви кажа какво мисля аз по въпроса,като копирам едно мое мнение от друга тема която не е видна за гостите.

Мислители на Просвещението, а също така Перикъл, Джовани Сартори, Лопе де Вега, Хосе Ортега и Гасет, Токвил предупреждават за реално съществуващата опасност за популярната демокрация, опасност управляващите да наложат волята си според личните интересите и да се изроди демокрацията в охлокрация. Целтта им е да запазят властта си като използват корупцията, манипулират хората, създавайки усещането за едно фалшиво "легитимно" управление.
Що е то Охлокрация ?
В развитието на охлокрацията интересите на държавата остават на заден план. Основната цел е запазването на властта посредством действията на демагозите, който чрез ораторско майсторство контролират народа, печелят подкрепата му. Метода на комуникация, а също и неинформираността са основния ключ към запазването на привидната демокрация и реално съществъващата охлокрация. Фактически демосът упражнява властта си чрез посредничеството на демагозите, които стават могъщи вследствие на съсредоточената върховна власт в народа. Чрез лъжливи обещания оказват влияние върху мнението на народа и успяват да получат желаната власт.

Що е демагог?
-Американският обществен критик и хуморист Хенри Луис Менкен, определя демагога като "човек, който проповядва доктрини, за които знае, че са неверни, на хора, за които знае, че са идиоти."




Според теорията за кръговрата на политическите системи, към която Макивели също се придържа, охлокрацията е най-лошата сред останалите форми на управление, последен стадий на упадък на властта. Полибий описва цикъл от шест фази, при който монархията се изражда в тирания, аристокрацията в олигархия,а демокрацията е заменена от охлокрация.



ЗА НЕТОЧНОТО РАЗДЕЛЯНЕ НА ТРИ ФОРМИ НА УПРАВЛЕНИЕ. РАЗЛИКАТА МЕЖДУ МОНАРХИЯ И ЦАРСТВО; ОЛИГАРХИЯ И АРИСТОКРАЦИЯ; ДЕМОКРАЦИЯ И ОХЛОКРАЦИЯ. ШЕСТ ВИДА УПРАВЛЕНИЕ. ПРЕВРЪЩАНЕТО НА ЕДИН ВИД В ДРУГ.

Доказанотото от историята държавно оправление

ЗА РИМСКАТА ДЪРЖАВА – СМЕС ОТ ТРИ ФОРМИ. ПРАВАТА НА ВСЯКА ОТ ТЯХ. ВЛАСТТА НА КОНСУЛИТЕ В РИМ И НА ВОЙНА. ВЛАСТТА НА СЕНАТА. ЗАЩО УПРАВЛЕНИЕТО ПРИЛИЧА НА АРИСТОКРАТИЧЕСКО. ВЛАСТТА НА НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ. ИЗГНАНИЯТА ПРИ УГЛАВНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ (11-14). ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ И СЪДЕЙСТВИЕ МЕЖДУ ТРИТЕ ВЛАСТИ. КОНСУЛЪТ Е ЗАВИСИМ ОТ НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ И СЕНАТА. СЕНАТЪТ ПРИНУДЕН ДА СЕ СЪОБРАЗЯВА С ВОЛЯТА НА НАРОДА. НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ – СЪС СЕНАТА. ЗАЩО ФОРМАТА НА РИМСКАТА ДЪРЖАВНОСТ Е НАЙ-ПОДХОДЯЩА. ТЯ САМА ЛЕКУВА СВОИТЕ СЛАБОСТИ. ВЛАСТИТЕ СЕ ПРЕДПАЗВАТ ВЗАИМНО ОТ НАДМОЩИЕ

Помислете ! -Гладни и не грамотни,тоест идиоти!!!!!!!!

И първо бе словото!

Потребителски аватар
manel
Мнения: 781
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:05 pm

Re: Изборите??????

#2 Мнение от manel » пон фев 27, 2017 10:57 pm

Има една истина- "РОБЪТ СЕ БОРИ ЗА СВОБОДА,А СВОБОДНИЯ ЗА СЪВЪРШЕНСТВО"
С тази система,с партиите и политиците които в момента дават мило и драго за вашия вот,борбата за свобода никога няма да има край... ще си бъдете роби до гроб!
"А бе, бай Иречек, я ми кажи твоя милост леберал ли си, консерватор ли си? Май-май, че си консерва, както виждам. И аз, ако питаш, не мога да ги разбера нито едните, нито другите, ама хайде, да не им остане хатъра... Знайш, алъш-вериш е то, не е шега… Па да ти кажа ли правичката… Да ти кажа ли правичката? И едните, и другите са маскари!…Ти мене слушай, па се не бой! Маскари са до един!… Ама какво да сториш? Не се рита срещу ръжена!… Търговийка, предприятийца, процеси имам в съдилищата – не може. Не си ли с тях – спукана ти е работата! Па и мене нали ми се иска – я депутат да ме изберат, я кмет. Келепир има в тия работи. Хората пара натрупаха, ти знаеш ли? Хубаво, ама като не им клатиш шапка – дявол не може те избра! Тъй е! Аз съм врял и кипял в тия работи, че ги разбирам.." .......Много актуално и вярно,ЗА ТОВА НЕ ГЛАСУВАМ!!!!! :oops:

Потребителски аватар
******
Мнения: 1086
Регистриран на: нед апр 05, 2015 8:40 am

Re: Изборите??????

#3 Мнение от ****** » пон фев 27, 2017 11:03 pm

Хората които познават добре миналото,могат много точно да предскажат бъдещето! Аз мога да се направя на врачка :lol:

Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: Изборите??????

#4 Мнение от К.И.О.Т. » вт фев 28, 2017 9:51 am

****** написа:Хората които познават добре миналото,могат много точно да предскажат бъдещето! Аз мога да се направя на врачка :lol:
Давай, ще е интересно ;) .

Моите прогнози са че след 5 години литър КокаКола в Ам. ще струва 5 рубли. За Бг. ще намалеем още с 3 млн. и който остане ще работи в ТКЗС садейки ориз с китайци. За ЕС като Ванга мисля че няма да има хора, мъртва Европа. Златото ще изчезне от пазара, ще го замени водата. Оф, спирам до тук че е началото на седмицата. Доброто е че няма да бъдем заличени като нация. Поздрави и не ми вярвайте, Аз не познавам много. :D

Потребителски аватар
******
Мнения: 1086
Регистриран на: нед апр 05, 2015 8:40 am

Re: Изборите??????

#5 Мнение от ****** » вт фев 28, 2017 2:19 pm

България е историческа област в Европа.Тя се намира на Балканите.................Днес там ...................
Времето да променим това мисля че е изтекло :!:
Вече сме на палеативно лечение :!:
Никой не ни е виновен!Кой каквото си дроби това си куса!Няма условия,няма хора. Няма хора,няма държава!


Ако дойдат тук 10000000 китайци да жънат пшеница със нас, едва ли нашето национално самосъзнание ще надделее над тяхното :lol:

Потребителски аватар
manel
Мнения: 781
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:05 pm

Re: Изборите??????

#6 Мнение от manel » вт фев 28, 2017 3:18 pm

Не се безпокойте,през месец септември започва края (или началото),и приключва март/април 2018 г. ;)

Отговори