Днешна България.

Минало, Настояще, Бъдеще, Политика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
******
Мнения: 1086
Регистриран на: нед апр 05, 2015 8:40 am

Re: Днешна България.

#81 Мнение от ****** » пет яну 20, 2017 12:25 pm

„Погребението“ на България. 24-годишен български отличник срина политици, бизнемени и випове с това! Нетът гърми! Покъртително
На редакционната поща на bradva.bg дойде писмо от младия Атанас Щерев, пожелал да сподели своята покъртителна история за напускането му на България и най-вече за причините, които споделя с милионите българи, принудили се да напуснат родината, за да могат да оцеляват.

Историята е тежка, дори и груба, но за жалост отразява тъжната действителност по суров и безкомпромисен начин, който трудно може да бъде оборен. Ето защо народът ни постепенно изчезва, ето до къде ни докараха управниците за 25 години преход. Прочетете и разпространете ако сте съгласни!

Публикуваме целия текс на 24-годишния Атанас, с няколко отстранени цинични думи, който наистина успя да ни разтърси с разказа си

Да се сбогуваш с мащехата,наречена България

Ти си нещо,което не можех да избера.Ти си като майка алкохоличка,и пр*ститутка,от която дълбоко се срамувам,защото ме е оставила на произвола.Като една красива пр*ститутка с прогнила душа.

Аз мога само да те съжалявам !

Млад човек съм – на 24 години.Знам два езика,завърших езикова гимназия.Учих в Австрия и дълго време в университетите на Бг.И тук започва историята за красиви мечти и много затворени врати.

Не,Българиио аз не те мразя,просто се срамувам от теб ! И тук,историята започва

Завърших като пълен отличник.Никога моето семейство не е било заможно.Отидох на бала с костюм за 50 лева.Гледах децата на лакеите на престъпници да идват със собствените си лимузини.Усмивките им грееха,защото имаха сигурно бъдеще.Или в Щатите,или във Великобритания.Те бяха рожбите на пиявиците, които смучеха от кръвчицата на нас „обикновените“ хора.Със заплата от пет стотака.

Пиявици,които шмъркаха кока и амфети в голямото междучасие,докато аз четях Бодлер.

Влязох в университета пети от петстотин човека.Готвех се усилено,смятах това за началото на светъл и позитивен живот.Първи курс попивах от „знанията“,плащах си таксите с удоволствие и неохота.

Образование,което не струва и 100 лева.Знания от прашасалите стари учебници на дядо ми.

Виждах как същите пиявици,не идваха на лекции и имаха заверка.Аз учех – те идваха направо на изпити.

Но без да са чели,а с белите пощенски пликчета.Аз продължавах да уча и да се развивам,нали съм бъдещето на България.Нали аз ще създам деца,които ще са поредните роби на същите пиявици…

Трябва ли да имаш мотивация,живеейки в дупка,където всеки се подиграва на мечтите ти.

Все пак отиваш да работиш за тях,те да си купят Порше ! Все пак ти си милеел и обичал България, макар и тя също да се гаври с теб.Като истинска мащеха.

Защо трябва да помним Ботев и Левски,като сме мекотели,които са съсипали всичко,което те са създали ?

Като те са били герои,а ние сме като едни насрани хлапета,чакайки чистия памперс. Как не се намериха хора, които да се бият до кръв за България. Или може би истинските патриоти са непълнолетните бирени алкохоици, симпатизанти на ритнитопковците и настръхвайки от козия глас на Славчо Трифонов.Който,е израснал с козите,но иначе е от Плевен.

Държава в която,ако не знаеш кой е Дебелянов-е лесно.Просто си сваляш прашките на катедрата и доцента те помпа.

И изпита е взет ! После,чичаците те помпат за 50 лева за половин час,защото родителите ти са „некви тъпанари,дето бачкат

за 400 лева“ !.Ботушките на „Прада“ и парфюма на „Кавали“ не могат да се купят със смешните заплати на честните родители.

От теб ли да искам деца ? Не,мерси !

Историята продължава с това,как ние отличниците-с отличната диплома,получаваме смешна стипендия от 50 лева.Която е достатъчна,

да си купиш две шишета уиски. Да забравиш мъката си.После същите ние,пишем CV-та,които разни дебели и охранени еснафи оценяват.

И ни казват „Немаш опит“.И пак работим за 500 лева.Синът на Цеко – екс висаджията работи на същото място,но за 1500 лева !

Не всичко е пари,са казали хората ! Но са нужни,за да живееш,а не да съществуваш !

Вие ми затваряте вратата,професорите ми казвате,че не съм добър.Защо,в Германия всички ме хвалеха,а вие си правехте майтап с мен?

Защо германските момичета,не гладуват 3 месеца,за да си купят Айфон? Там не ми казаха,че „Неам опит“ а ме приеха.

После с цялата си наглост правите речи,как трябва да се върнем,как България едва ли не е Рай!

Хаха карате ме да се смея ! Може да не си избал къде да се родиш,но може да избереш какъв искаш да бъдеш !

Докато,дебели контрольори бият момиче за 1.60.Докато мигранти грабят и изнасилват,за да се хрантутите вие.Докато най-добрият ми приятел умираше,а диспечерката в Спешния казваше „Ми той е надрусан сигурно“.А той имаше порок на сърцето.Докато някой коли и изнасилва баба ти за 15 лева.

Докато кучкарите защитават софийските пумияри,а те глозгат костите на някоя стара жена,или детенце.

Докато аз ям истинско месо,а вие ядете смлени копита и кожи.И лютеница с наркотик,може би и дини инфектирани с конска урина !

Докато вие милеете за България,и се майтапят с вас за 600 лева-новите кецове на съквартиранта ми !

За какво си ми ти,майко България!Пардон! Мащехо България !

За да се гавриш с мен ли ? Не ти искам пенсията,не ти искам и природата.Осеяна с найлонови пликчета ! Не ти искам заплатата,която дори не ми стига да ме погребат!

Не ти искам дъщерите,който правят с*кс с таксиджии за две водки! Напускам те !

И докато вие слушате чалга и „Издислав“ – ние слушаме концерт на Брамс на живо,но не защото сме сноби.И докато вие гледате Слави,подгизнали от дъжда – ние четем романи на английски и немски и ни е срам от вас ! От вас,безхарактерните простаци,от вас псевдопатриотите.

„Дойчланд-мойчланд,истината е БГ“ ! Хаха !

Казва дебел чичак,докато си прои пачките.Или заработени от курви или от измами.Сигурно продава скапани коли,и вашите деца се убиват с тях !

Когато си горд с историята си,но те е срам,като те попитат откъде си.И гледаш в земята…

Когато,учейки в Германия и Австрия,копнееш за да се върнеш тук.Да станеш учител.

Връщаш се и виждаш 15-16 годишни момичета да смъркат бело в кенефите.Като свърши часа те питат „Ходили ли сте на пр*ститутка,като сте толкова млад ?“

Вече се върнах,но не искам вече.Не искам галфони с купени книжки да ме блъскат.Не искам меркантилни к*рвички,да ми казват,че ме обичат !

Не искам,докато умирам линейката да дойде след час ! А ако ме пребият до смърт в дискотека,побойниците да се спасят.Защото са деца на „некой“ !

И аз съм дете,но не на мащехата България.И докато вие работите за 500 лева,аз прелитам над Подуене и се радвам,че ви напускам.

Може би децата ми няма да говорят български и да гладуват да айфон.Но няма и да се ч*кат за бело и две линии !

Там където съм интелигентен,а тука съм „некъв,никъв“.Чао,скъпа мащехо ! Дано туморите наречени управници да те разложат отвътре,а аз само да науча за твоето погребение ! Ама няма да дойда ! Дори да се изплакна лятото в Черно море.Черно от вашите изпражнения.

Куфарите ми тежат много,но ми е по леко на душата.!

*В края на обръщението авторът отправя ругатни към държавата. Премахнали сме го от уважение към Република България

http://obektivno.com/pogrebenieto-na-ba ... artitelno/

Потребителски аватар
******
Мнения: 1086
Регистриран на: нед апр 05, 2015 8:40 am

Re: Днешна България.

#82 Мнение от ****** » нед яну 22, 2017 9:17 am

Предлагаме Ви първото ексклузивно интервю на руският президент Владимир Путин дадено за българска медия след обявяване на решението за окончателно спиране на проекта „Южен поток“.

- Г-н Президент, в българския печат, вече се коментира, че решението ви за спиране на проекта „Южен поток“ е своеобразно отмъщение срещу България, заради опитите и да води самостоятелна политика, а също, че е плод на емоционален импулс. Как бихте коментирали подобни твърдения и какви чувства изпитвате в момента към българския народ?

- Подобни твърдения говорят само, че българите вече са достигнали до такова ниво на мислене, че могат да бъдат манипулирани по-най елементарен начин. Тези твърдение не са нито смешни, нито безумни, а нагли. Те се опитват да прехвърлят вината за нереализирането на проекта от болната на здравата глава. Според тях излиза, че независимо какво правим, строим или не Южен поток, то ние действаме винаги в ущърб на България. Аз лично бих пратил хората, които говорят подобни нелепици директно в затвора, защото именно техните действие доведоха до там, че не само Русия, но и всички останали високоразвити държави изпитват към България и българите, нищо друго освен презрение.

- Нима искате да кажете, че вие презирате българския народ?

- Абсолютно и го казвам с дълбоко съжаление, съжаление не към вас , а към всички усилия, които Русия, било то царска, социалистическа или днес демократична, е правила за да помогне за взаимноизгодното сътрудничество и развитие на България. Аз самият не вярвах, че може да се стигне до подобно развитие на нещата, смятах, че сред българите все пак има хора, които ще имат сили и желание да защитят своят национален и регионален интерес, но уви бил съм прекалено наивен.

Аз се убедих, че България вече не съществува като държава и което е по-страшно , умира като народ. На картата на света, по която ще учат нашите ученици, там където би трябвало да е България ще пише ЕС. Вие сте първата истински претопена държава, каквито трябва да станат всички останали членки на съюза. Вие българите, някак си много леко и спокойно приехте, че единственият ви шанс да се развивате, е като се пръснете по света в търсене на личен успех и сигурност, за сметка на борбата за общото благо, която сплотява един народ.

- Е за какви точно усилия от страна на Русия говорите?

- Например за възстановяването на Българската държава, след пет века робство. Знам, че днес в България се чуват гласове, които отхвърлят тази заслуга на Русия, но това са същите гласове за които говорих в началото. Пролятата кръв се оказа напразна, ние създадохме независима държава, само за да може това което бе извоювано с кръв, да бъде продадено от алчността на управниците и от егоизма и страха на обикновения човек.

Робът не може да бъде освободен, освен ако сам не пожелае това, както и свободният не може да бъде поробен, освен ако сам не го допусне. Вие българите не цените свободата, нито се стремите към нея, вие цените сигурността, и предпочитате да се осланяте на благосклонността на господарите си, а не на собствените си сили.

- Но вие говорите за нещо, което е било преди повече от 120 години, какво общо има то с настоящия момент?

- Историята е тази, която създава държавата. Ако обезмислим значението на всичко което се е случило преди нас, то тогава, спокойно можем да твърдим, че Българската държава никога не е съществувала, защото това е било преди 600 години, а вие нямате никакво право да говорите за 1300 години България. Всъщност точно това се случва в момента в страната ви, вие живеете само в настоящето, страхувайки се за бъдещето, отричайки миналото.

Вие оцелявате поединично, като смятате, че го правите за децата си, докато всъщност продавате тяхното бъдеще, защото живот и оцеляване са различни, дори противоположни неща. Аз няма да се учудя, ако утре видя поруган и паметника на връх Шипка с изрисуван лъв и надпис „Вън руските окупатори“, стига преди това да не сте го ограбили и продали за скрап за да оцелеете, още някой ден.

- Все пак, какво бъдеще виждате вие за България?

– Никакво, не ме ли разбрахте, България вече не съществува, няма я. Мога да ви кажа, какво бъдеще виждам за територията, която някога е била наричана България. До десет години, вие не само няма да отворите седми блок на АЕЦ Козлодуй, но ще закриете централата и ще сложите кръст на атомната енергетика и ще внасяте руски енергийни ресурси от Турция.

Богатствата на земята ви ще бъдат източени от чуждестранни концесионери, а нивите ви отровени от сондажи за шистов газ. Населението доколкото го има, ще се изхранва с вносни ГМО продукти, а децата ви няма да знаят, че дедите им някога са се наричали българи. Ще изчезнете не просто като държава, не само като народ, но и като страница в историята на света, а територията ви ще бъде използвана като плацдарм за реализиране на различни геополитически цели.

- И, какво трябва да направим за да променим това?

- Да направите ли, че вие сте неспособни на каквото и да е действие, ако то не е заплатено от някого, а никой няма да ви плати за да бъдете народ, още по-малко пък държава. Първо трябва да разберете, какво означават понятията чест и достойнство, идеал и саможертва. И да не ги бъркате с гордост и самочувствие, желание и безумие.

- Да не би да намеквате за революция?

- Говоря ви за ценности, за това, че трябва да се научите да различавате, кога едно нещо се прави за пари и кога в името на националния интерес. И когато видите, че някой прави нещо само в името на парите, или само защото му е платено за да го направи, то да го изолирате от каквото и да е участие в управлението на държавата ви, ако се наложи дори с цената на неговия или вашия живот.

източник: Бъзиклийкс/

Не зная дали е бъзик,но това си е голата истина

Добра или лоша,историята ни е ужасно много свързана с тази на Русия!

Знаете ли че в славянските летописи името на болгарският цар Крум е КРЕМЛЬ :lol:

Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: Днешна България.

#83 Мнение от К.И.О.Т. » нед яну 22, 2017 9:48 am

****** написа:Предлагаме Ви първото ексклузивно интервю на руският президент Владимир Путин дадено за българска медия след обявяване на решението за окончателно спиране на проекта „Южен поток“.

- Г-н Президент, в българския печат, вече се коментира, че решението ви за спиране на проекта „Южен поток“ е своеобразно отмъщение срещу България, заради опитите и да води самостоятелна политика, а също, че е плод на емоционален импулс. Как бихте коментирали подобни твърдения и какви чувства изпитвате в момента към българския народ?

- Подобни твърдения говорят само, че българите вече са достигнали до такова ниво на мислене, че могат да бъдат манипулирани по-най елементарен начин. Тези твърдение не са нито смешни, нито безумни, а нагли. Те се опитват да прехвърлят вината за нереализирането на проекта от болната на здравата глава. Според тях излиза, че независимо какво правим, строим или не Южен поток, то ние действаме винаги в ущърб на България. Аз лично бих пратил хората, които говорят подобни нелепици директно в затвора, защото именно техните действие доведоха до там, че не само Русия, но и всички останали високоразвити държави изпитват към България и българите, нищо друго освен презрение.

- Нима искате да кажете, че вие презирате българския народ?

- Абсолютно и го казвам с дълбоко съжаление, съжаление не към вас , а към всички усилия, които Русия, било то царска, социалистическа или днес демократична, е правила за да помогне за взаимноизгодното сътрудничество и развитие на България. Аз самият не вярвах, че може да се стигне до подобно развитие на нещата, смятах, че сред българите все пак има хора, които ще имат сили и желание да защитят своят национален и регионален интерес, но уви бил съм прекалено наивен.

Аз се убедих, че България вече не съществува като държава и което е по-страшно , умира като народ. На картата на света, по която ще учат нашите ученици, там където би трябвало да е България ще пише ЕС. Вие сте първата истински претопена държава, каквито трябва да станат всички останали членки на съюза. Вие българите, някак си много леко и спокойно приехте, че единственият ви шанс да се развивате, е като се пръснете по света в търсене на личен успех и сигурност, за сметка на борбата за общото благо, която сплотява един народ.

- Е за какви точно усилия от страна на Русия говорите?

- Например за възстановяването на Българската държава, след пет века робство. Знам, че днес в България се чуват гласове, които отхвърлят тази заслуга на Русия, но това са същите гласове за които говорих в началото. Пролятата кръв се оказа напразна, ние създадохме независима държава, само за да може това което бе извоювано с кръв, да бъде продадено от алчността на управниците и от егоизма и страха на обикновения човек.

Робът не може да бъде освободен, освен ако сам не пожелае това, както и свободният не може да бъде поробен, освен ако сам не го допусне. Вие българите не цените свободата, нито се стремите към нея, вие цените сигурността, и предпочитате да се осланяте на благосклонността на господарите си, а не на собствените си сили.

- Но вие говорите за нещо, което е било преди повече от 120 години, какво общо има то с настоящия момент?

- Историята е тази, която създава държавата. Ако обезмислим значението на всичко което се е случило преди нас, то тогава, спокойно можем да твърдим, че Българската държава никога не е съществувала, защото това е било преди 600 години, а вие нямате никакво право да говорите за 1300 години България. Всъщност точно това се случва в момента в страната ви, вие живеете само в настоящето, страхувайки се за бъдещето, отричайки миналото.

Вие оцелявате поединично, като смятате, че го правите за децата си, докато всъщност продавате тяхното бъдеще, защото живот и оцеляване са различни, дори противоположни неща. Аз няма да се учудя, ако утре видя поруган и паметника на връх Шипка с изрисуван лъв и надпис „Вън руските окупатори“, стига преди това да не сте го ограбили и продали за скрап за да оцелеете, още някой ден.

- Все пак, какво бъдеще виждате вие за България?

– Никакво, не ме ли разбрахте, България вече не съществува, няма я. Мога да ви кажа, какво бъдеще виждам за територията, която някога е била наричана България. До десет години, вие не само няма да отворите седми блок на АЕЦ Козлодуй, но ще закриете централата и ще сложите кръст на атомната енергетика и ще внасяте руски енергийни ресурси от Турция.

Богатствата на земята ви ще бъдат източени от чуждестранни концесионери, а нивите ви отровени от сондажи за шистов газ. Населението доколкото го има, ще се изхранва с вносни ГМО продукти, а децата ви няма да знаят, че дедите им някога са се наричали българи. Ще изчезнете не просто като държава, не само като народ, но и като страница в историята на света, а територията ви ще бъде използвана като плацдарм за реализиране на различни геополитически цели.

- И, какво трябва да направим за да променим това?

- Да направите ли, че вие сте неспособни на каквото и да е действие, ако то не е заплатено от някого, а никой няма да ви плати за да бъдете народ, още по-малко пък държава. Първо трябва да разберете, какво означават понятията чест и достойнство, идеал и саможертва. И да не ги бъркате с гордост и самочувствие, желание и безумие.

- Да не би да намеквате за революция?

- Говоря ви за ценности, за това, че трябва да се научите да различавате, кога едно нещо се прави за пари и кога в името на националния интерес. И когато видите, че някой прави нещо само в името на парите, или само защото му е платено за да го направи, то да го изолирате от каквото и да е участие в управлението на държавата ви, ако се наложи дори с цената на неговия или вашия живот.

източник: Бъзиклийкс/

Не зная дали е бъзик,но това си е голата истина

Добра или лоша,историята ни е ужасно много свързана с тази на Русия!

Знаете ли че в славянските летописи името на болгарският цар Крум е КРЕМЛЪ :lol:

http://www.savanne.ch/svoboda/anarchy/t ... htoeA.html

Само да напомня че Президента Путин е с български корен, от Чипровци. Наред са нещата. Поздрави.

Потребителски аватар
******
Мнения: 1086
Регистриран на: нед апр 05, 2015 8:40 am

Re: Днешна България.

#84 Мнение от ****** » нед яну 22, 2017 10:13 am

Най-големия недостатък на демокрацията е ,че хората не я разбират!Тя е ефективна когато се ръководи от гражданско общество,тоест елит от образовани хора които могат да защитят интересите на своята държава и своя народ,а не от "народа".Когато се даде власт на " народа" ,те това е анархията.Другата крайност е олигархията,но аз мисля че те са взаимно свързани.Просто едните плащат на "народа" за да управляват под прикритие.В демокрацията като философия не би трябвало да се дава право на глас на неграмотни хора,а да се вложат усилия за тяхното просвещение и превръщането им в граждани.С две думи умни хора трябва да управляват и олигархията и народа,а не обратното.
Последна промяна от ****** на нед яну 22, 2017 10:27 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
******
Мнения: 1086
Регистриран на: нед апр 05, 2015 8:40 am

Re: Днешна България.

#85 Мнение от ****** » нед яну 22, 2017 10:51 am

Аз не разбирам от политика,но бих искала политици които спешно да инвестират в изхранването,здравеопазването и образованието на хората в България

Учебниците,училищата,голям процент от учителите са под всякаква критика :!: Не може дете в четвърти клас да обяснява на госпожата как се решава задача :!: Не може две от задачите на олимпиадата по математика за четвърти клас да са грешни :!: Виждате до къде сме я докарали :!:
Последна промяна от ****** на нед яну 22, 2017 11:00 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: Днешна България.

#86 Мнение от К.И.О.Т. » нед яну 22, 2017 10:59 am

****** написа:Аз не разбирам от политика,но бих искала политици които спешно да инвестират в изхранването,здравеопазването и образованието на хората в България

10+++

Потребителски аватар
******
Мнения: 1086
Регистриран на: нед апр 05, 2015 8:40 am

Re: Днешна България.

#87 Мнение от ****** » нед яну 22, 2017 11:07 am

На сила ни правят неграмотни,не разбирате ли!

40% от учениците в девети клас са функционално не грамотни.Те не разбират текста който четат :!:

borislav min4ev
Мнения: 661
Регистриран на: ср апр 08, 2015 9:30 pm

Re: Днешна България.

#88 Мнение от borislav min4ev » пон яну 30, 2017 7:43 pm


Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: Днешна България.

#89 Мнение от К.И.О.Т. » вт яну 31, 2017 10:08 pm

Трябва ни български Тръмп с нокти на Путин!

http://www.blitz.bg/politika/prof-duran ... 84364.html

borislav min4ev
Мнения: 661
Регистриран на: ср апр 08, 2015 9:30 pm

Re: Днешна България.

#90 Мнение от borislav min4ev » съб фев 11, 2017 11:40 am


Отговори