Столицата на Одриското царство

Минало, Настояще, Бъдеще, Политика
Отговори
Съобщение
Автор
ra_di_nka
Мнения: 6
Регистриран на: пет мар 13, 2015 11:32 am

Столицата на Одриското царство

#1 Мнение от ra_di_nka » съб май 30, 2015 8:09 pm

През последните няколко дни се вдигна шум, че е открита столицата на Одриското царство http://ydara.com/index.php?option=com_c ... le&id=2854, но искам да се допитам и до Вас. Аз съм чела и съм учила, че столица на одрисите е Севтополис
Sevtopolis_2.jpg
.

Та въпросът ми е кое от двете е истина?


Ето подробен сайт за проекта Севтополис http://www.sevtopolis.suhranibulgarskot ... _obekt.php
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

****
Мнения: 6
Регистриран на: вт мар 03, 2015 1:08 am

Re: Столицата на Одриското царство

#2 Мнение от **** » съб май 30, 2015 10:26 pm

Като Българин ми прави впечатление че има дупка в водата, интересно е, но се обзалагам ще и нея ще е напълним пак с вода. Нали се сещаш нещата не стават така, навремето нарочно сложиха много язовири за да се скрие всичко. Както и да е, дано да стане, красиво е.

ra_di_nka
Мнения: 6
Регистриран на: пет мар 13, 2015 11:32 am

Re: Столицата на Одриското царство

#3 Мнение от ra_di_nka » нед май 31, 2015 9:26 pm

Обекта е изцяло проучен и заснет, а това май беше японски проект, обаче нещо държавата не му дава зелена светлина

****
Мнения: 6
Регистриран на: вт мар 03, 2015 1:08 am

Re: Столицата на Одриското царство

#4 Мнение от **** » пон юни 01, 2015 6:59 pm

Казваш ra_di_nka че си чела и учила, учила ли си че тук е имало държава преди 10000 години и това не трябва да се разбира. Какви са тези Траки дето са били толкоз организирани че и държава са си имали и писменост. Ами ако техните наследници се усетят че това за което питаш е древната Троя дето си мислят че са я намерили. Разбираш ли, истината ще ни освободи и ще обърне всичко. Какво мислиш ти по въпроса, ще се бориш ли за истината или ще работиш за пари?

Българин
Мнения: 120
Регистриран на: съб май 30, 2015 12:28 pm

Re: Столицата на Одриското царство

#5 Мнение от Българин » вт юни 02, 2015 9:49 am

**** написа:Казваш ra_di_nka че си чела и учила, учила ли си че тук е имало държава преди 10000 години и това не трябва да се разбира. Какви са тези Траки дето са били толкоз организирани че и държава са си имали и писменост. Ами ако техните наследници се усетят че това за което питаш е древната Троя дето си мислят че са я намерили. Разбираш ли, истината ще ни освободи и ще обърне всичко. Какво мислиш ти по въпроса, ще се бориш ли за истината или ще работиш за пари?
Добре би било когато се пишат такива сериозни твърдения да бъдат подкрепени и с реални факти иначе отиваме в сферата на научната фантастика. Преди 10 000 год. по днешните български земи не е имало нищо повече от разни племена на неолита които са се занимавали със земеделие или т.нар. Ригведически племена. Изобщо няма и помен от държавни образувания. 8-)

http://m.dnes.bg/blogini/2014/02/25/dre ... oga.220782

ra_di_nka
Мнения: 6
Регистриран на: пет мар 13, 2015 11:32 am

Re: Столицата на Одриското царство

#6 Мнение от ra_di_nka » ср юни 03, 2015 7:56 am

**** написа:Казваш ra_di_nka че си чела и учила, учила ли си че тук е имало държава преди 10000 години и това не трябва да се разбира. Какви са тези Траки дето са били толкоз организирани че и държава са си имали и писменост. Ами ако техните наследници се усетят че това за което питаш е древната Троя дето си мислят че са я намерили. Разбираш ли, истината ще ни освободи и ще обърне всичко. Какво мислиш ти по въпроса, ще се бориш ли за истината или ще работиш за пари?
Така "****", понеже съм чела и съм учила, ще те образовам и теб.

1. Първи следи от човешки живот са разкрити при археологически разкопки в пещерата Козарника -те разкриват къснопалеолитна култура от 37-34 хилядолетие пр.н.е.. Тя значително се различава от нейните съвременни находки в Темната дупка и Бачо Киро, като показва сходства с култури, разпространени в Западна Европа няколко хилядолетия по-късно.

2. Най-старият град на Европа се намира в България. Около дн. Провадия, а обекта се казва Провадия-Солницата и е на 6500 години. Точната датировка се изследва от учени в Оксфорд. Проф.Васил Николов от БАН и екипът му проучват древното праисторическо селище, възникнало покрай солта, която навремето е играла ролята на първите пари. За период от 100 г. жителите на селището изграждат 3 крепостни стени. Обекта е популяризиран в цял свят, имам клипчета на японски, френски, китайски и др. езици.

3. Първото сведение за траките откриваме в Най-стария автор дал описание на дедите ни е Омир.В неговите очи тракиеца Резос е божествена фигура. Автора на “Илиада” пише и за други траки. Когато разказва за смърта на Пейрой Омир казва нещо интересно за неговите другари. За тях е употребен епитета ακροκομοι – имащи коса на темето...т.е. главата е била обръсната, като е оставен един кичур да расте свободно. Същата тази прическа Плутарх приписва на мизите, наречени в по-късни времена българи. Векове след Плутарх, един друг автор - Прокопий Цезарийски нарича тази прическа хунска мода.

4. Ако си (бил) от македонски произход, македонците щяха да те направят Министър на културата. при тях Македония е люлката на живота. Ако обработиш малко изказванията си пак можеш да се опиташ.

5. Ето за великата Троя- история на проучванията и периодизация на обекта (културните пластове се наричат периодизация /вж. периодизация на тел Караново/)
Дълго време се смяташе, че събитията в Илиада са художествена измислица. Разкопките на Хайнрих Шлиман в края на 19 век убеждават учените, че има историческа основа в разказа за Троянската война. През 1870 г. той започва разкопки на бреговете на Мала Азия в местността наречена Хисарлък и през 1873 г. съобщава на света за откриването на голям комплекс. Той намира и много златни предмети, които нарича "Съкровището на Приам". Шлиман започва разкопките, за да открие омировата Троя, но на практика за сравнително кратък период от време той и помощниците му откриват 7 изчезнали града. През 1876 г. той открива и гробниците в Микена — първото свидетелство за съществуването на микенската култура. Шлиман счита откритите от него паметници и предмети за останки от времето на Троянската война, но всъщност много от тях са с доста по-древен произход. Последвалите анализи и разкопки доказват, че Троя се намира не в разкопаните от Шлиман втори и трети слой, а в шестия слой и че намерените от него предмети принадлежат на цар, живял хиляда години преди Приам. И така се се подразбира, че Троя не е открита, а е открита "Троя на Шлиман".

Отделните културни пластове в Троя са номерирани от Троя I до Троя IX, с няколко подразделения:
troya04.png
* Троя I 3000-2600
* Троя II 2600-2250
* Троя III 2250-2100
* Троя IV 2100-1950
* Троя V: 20 – 18 век пр.н.е.
* Троя VI: 17 – 15 век. пр.н.е.
* Троя VIh: късната бронзова епоха, 14-ти век пр.н.е.
* Троя VIIa: ок. 1300 – 1190 пр.н.е, най-вероятният "кандидат" за Омировата Троя.
* Троя VIIb1: 12-ти век пр.н.е.
* Троя VIIb2: 11-ти век пр.н.е.
* Троя VIIb3: допреди около 950 пр.н.е.
* Троя VIII: около 700 пр.н.е
* Троя IX: Елинистичната епоха, 1-ви век пр.н.е.

Уникалните изследвания, извършени от Милман Пери и Албърт Лорд върху устния епос на сръбски, хърватски и турски език от друга страна, започват да убеждават учените, че в устните култури могат да се съхраняват дълги поеми, докато някой не се погрижи да ги запише. Разшифроването на линейно писмо Б през 1950-те от Майкъл Вентрис и други убеждава учените, че има езикова връзка между микенските надписи и поемите, приписвани на Омир.


Толкова от мен за сега, чакам продължение на темата :) .
Лек, спокоен и приятен ден.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: Столицата на Одриското царство

#7 Мнение от К.И.О.Т. » ср юни 03, 2015 9:55 am

Благодаря за отговора ra_di_nka, на въпроса от първия пост по тази тема, мисля че е възможно и двете места да са били столици, но по различно време.

Потребителски аватар
******
Мнения: 1086
Регистриран на: нед апр 05, 2015 8:40 am

Re: Столицата на Одриското царство

#8 Мнение от ****** » ср юни 03, 2015 6:39 pm

Аз подкрепям от части мнението на КИОТ.Възможно е да е имало доста резиденции,все пак става въпрос за различна по големина територия при различните владетели която е трябвало да се обикаля.Възможно е и столиците да са повече от една.Също е възможно да не е открита нито една.....отплеснах се.

Потребителски аватар
******
Мнения: 1086
Регистриран на: нед апр 05, 2015 8:40 am

Re: Столицата на Одриското царство

#9 Мнение от ****** » нед юни 07, 2015 12:14 pm

Попа е описал едно съкровище от тракийски съдове,там при съкровището намерил и надпис .Според надписа цар ........събрал всички златни съдове и скъпоценности от двореца в .............и ги скрил ............за да ги запази от римляните.Имало и други надписи по съдовете от което става ясно че там имало чинии на Котис.

****
Мнения: 6
Регистриран на: вт мар 03, 2015 1:08 am

Re: Столицата на Одриското царство

#10 Мнение от **** » пон юни 08, 2015 6:29 pm

Уважаема колежке ra_di_nka, едва ли имаш на какво да ме научиш, но знаели човек ти си жена предполагам. От поста ти не личи личното ти мнение, а само написаните и назубрени неща по учебниците. Имаш относително добра подготовка за работа с компютър, което е хубаво ако си търся секретарка да ми описва обектите може и да те взема.

Отговори