Аязмо с лековита вода за зачеване

Какво лекува. Къде се намира.
Съобщение
Автор
Kiro
Мнения: 7
Регистриран на: съб апр 04, 2015 11:29 am

Аязмо с лековита вода за зачеване

#1 Мнение от Kiro » съб апр 04, 2015 11:41 am

А здравейте и от мен!
Жената,от някъде попаднала на този форум ,ама е малко скарана със компютрите та ме помоли да се регистрирам.Искала да види какво има.Удавник за сламка се хваща!
Въпроса ми е,имаше някъде във страната лековит извор на който ходеха бездетни жени.
Може ли някой да помогне с информация?

п.с. Не желая лични въпроси,от сорта защо..за какво!

voda
Мнения: 136
Регистриран на: вт мар 03, 2015 10:33 pm

Re: Аязмо с лековита вода за зачеване

#2 Мнение от voda » съб апр 04, 2015 12:23 pm

Между село Каснаково и село Клокотница се намира езическо светилище на Афродита и нимфите /42°0'12"N 25°30'8"E/ . През 1958 г. обектът е обявен за национален паметник на културата. По своята същност той представлява полукръгла площадка с аязмо и лечебна вода. Местността е известна под името Гьор Бунар. На няколко десетки метра оттам е "Киркова дупка" - неизследвана пещера, в която според преданието се е скрил кир Теодор Комнин, след като е разбит от цар Иван Асен при с. Клокотница. На скалата, до входа, пак според преданието има отпечатък от подковата на коня.

Светилището на нимфите и Афродита е построено в края на II в. от ветеран в римската армия от тракийски произход. Това е едно от най-добре запазените тракийски светилища и единственият нимфеум в България.

След три десетилетия вярна служба на императора, военноначалникът Тит Флавий Бейтюкент Есбенериос получава парче земя, край сегашното димитровградско село Каснаково. Там, на върха на един хълм, потънал в зеленината на тракийските цветя, се намира скален извор, почитан от траките като светилище на нимфите. Преданията гласят, че на това живописно място вечер танцуват красивите повелителки на природата – нимфите. Според вярванията, ако жените пият от изворчето вода, те зачеват по-лесно и раждат красиви мъжки рожби – смели рожби на Тракия.

Пленен от красотата и мистиката на извора, Тит Флавий решава в чест на съпругата си Клавдия Монтана, да издигне на това място храм на богинята Афродита.

По време на християнизацията тук бил изграден параклис на името на свети Спас, но от него не е останало нищо. Ежегодно жителите на Каснаково провеждат събори на празника на светеца, в чест на който се оставят дарове, палят се свещи и се хвърлят монети в извора за здраве.

През 1968 год. обектът е обявен за национален паметник на културата.

ИЗТОЧНИК:http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0% ... 0%B2%D0%BE

Kiro
Мнения: 7
Регистриран на: съб апр 04, 2015 11:29 am

Re: Аязмо с лековита вода за зачеване

#3 Мнение от Kiro » съб апр 04, 2015 12:34 pm

Гледах някакъв репортаж по ТВ за аязмо,на което ходили и християни и мюсюлмани.Преспивали там и оставяли по някаква дреха.Не успях да разбера къде е.На някакъв църковен празник,но не е Кръстова гора.
Ако съм сгрешил адреса преместете темата ми.

Kiro
Мнения: 7
Регистриран на: съб апр 04, 2015 11:29 am

Re: Аязмо с лековита вода за зачеване

#4 Мнение от Kiro » ср апр 08, 2015 7:31 am

Бих се радвал,ако някой сподели за подобни лечебни извори в рамките на цялата страна.

Потребителски аватар
RODIUS
Мнения: 687
Регистриран на: чет апр 02, 2015 1:33 pm

Re: Аязмо с лековита вода за зачеване

#5 Мнение от RODIUS » ср апр 08, 2015 9:28 am

Уникален храм , намиращ се почти в самия центъра на Кюстендил, лекува безплодие при жените. За чудото на черквата "Свети Мина " и по точно за аязмото , което се намира зад нея , разказват много предания . Не малко хора са получили , благодарение на силната вяра в чудото , шанса да станат родители .


" Това аязмо лекува всичко . Уникално е . Вътре блика вода .
Като пият от нея всеки ден младите жени, могат да се
сдобият с рожби . "

Разказва 54- годишната кюстендилка Атанаска , която посещава всеки ден божието място . По нейни думи в "Свети Мина идват хора от цяла България . Освен безплодие , чудната течност лекувала и проблеми с очите, както и главоболие . Не случайно , ако си измиеш челото ти минава главоболието . Премахва и уроките .

" Ако в продължение на месец си миеш очите
с тази вода всяка сутрин , ти минава всичко "

Казва баба Райна . Тя самата се е възползвала от чудото и сега разправя с охота за него . Според по възрастните хора стария храм " Свети Мина " , намиращ се зад новия е построен от богат турчин заради болната му дъщеря , преди по вече от два века . Заможния мъж сънувал , че ако изгради храм ще се излекува детето му . Така и станало . Същинското строителство на храма обаче започва през месец март 1859 година , като тогава се слага началото на малък манастирски комплекс , посветен на светеца . Самата баба Ванга е идвала всяка година на деня на Свети Мина докато е била жива .

Инфо Мрежа

Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: Аязмо с лековита вода за зачеване

#6 Мнение от К.И.О.Т. » ср апр 08, 2015 10:42 am

Уважаеми kiro, мисля че това е което търсеше в началото, от траките останало, имаше и репортаж по телевизията за него.

Мощна лечебна сила, акумулирана от хилядолетия, притежава огромен скален къс от времето на траките. Известен е като Марков камък и се намира се до странджанското село Долно Ябълково.
В лековитата му енергия са убедени бездетни жени, които проправят път към мястото в планинските усои на 3 км от селцето, за да заченат.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1503446

Успех ти желая.

Потребителски аватар
RODIUS
Мнения: 687
Регистриран на: чет апр 02, 2015 1:33 pm

Re: Аязмо с лековита вода за зачеване

#7 Мнение от RODIUS » ср апр 08, 2015 4:58 pm

ЧУДО - СКАЛА ЛЕКУВА ОТ БЕЗПЛОДИЕ
156 бебета са заченати след минаване през Провиралката .В страни от популярните туристически дестинации в Кюстендилско все още остава едно наистина магическо място . Местните наричат странните скални образувания над село Лиляч - Провиралката . И нямат никакви съмнения , че ако бездетна жена се промуши там скоро ще е заченала .Местните хора споменават Провиралката , като природно чудо , но и като богато на силни енергии място . До малко познатия мегалитен скален комплекс , от времето на тракийксото племе пеони се стига по разбит планински път , който се изкачва към възвишение над селото .На местноста и викат Манастира и на върха наистина има черква . Храмът " Свети Георги Победоносец " е на видима възраст век и половина и постоянно е заключен .Свещеник идвал само на храмовия празник на Гергьовден , когато тук след празнична Света литургия , става събор и се раздава благословено ястие или курбан .Това е останало като обичай от древните езически времена .Защо езическите суеверия са живи в религиозната традиция на православния българин и до днес , може да се разбере само на няколко крачки от храма . Там , където на пръв поглед са струпани големи каменни късове . Това всъщност е така наричаната Провиралка , която лекува жени от безплодие . Пътека по скалите води първо до парасклис в малка ниша , сетне се вие през скални сводове , за да стигне до огромен камък с тесен процеп под него . След вглеждане в скалата лесно се вижда ,че всъщност камъка поразително прилича на най долната част на женското тяло в гръб , но в гигантски размери. Тъкмо под него трябва да се мушне жената, за да я споходи мечтаното щастие да стане майка .Изглежда , че силните енергии , които местните усещат и до днес са били осезаеми и за траките. И вероятно за това тъкмо на това място са устройвали своите мистични ритуали . На 800 метра от Провиралката има друго, по голямо по площ скално светилище .Смята се , че то е било предназначено за тракийския плебс .Околната меснтост се нарича Пещерата .До пещерата има свещен , лековит карстов извор, който никога не пресъхва , както е останала през вековете и магическата сила на Провиралката. " Блиц "

Потребителски аватар
******
Мнения: 1086
Регистриран на: нед апр 05, 2015 8:40 am

Re: Аязмо с лековита вода за зачеване

#8 Мнение от ****** » чет апр 09, 2015 12:54 pm

Kiro написа:А здравейте и от мен!
Жената,от някъде попаднала на този форум ,ама е малко скарана със компютрите та ме помоли да се регистрирам.Искала да види какво има.Удавник за сламка се хваща!
Въпроса ми е,имаше някъде във страната лековит извор на който ходеха бездетни жени.
Може ли някой да помогне с информация?

п.с. Не желая лични въпроси,от сорта защо..за какво!
Демир Баба-Теке,Липата в двора

http://atil.blog.bg/history/2013/03/27/ ... ta.1068693

http://bnt.bg/part-of-show/poreditsata- ... -baba-teke
Може да отседнете в Исперих или хижа Ахинора.

Kiro
Мнения: 7
Регистриран на: съб апр 04, 2015 11:29 am

Re: Аязмо с лековита вода за зачеване

#9 Мнение от Kiro » съб апр 11, 2015 1:46 pm

Благодаря на всички който се отзоваха.
Финансовото и физическото ми състояние не позволява да посетя всички от посочените места,но ще опитам.
Още веднъж благодаря.

Потребителски аватар
К.И.О.Т.
Мнения: 2393
Регистриран на: вт мар 03, 2015 11:12 pm

Re: Аязмо с лековита вода за зачеване

#10 Мнение от К.И.О.Т. » съб апр 11, 2015 9:56 pm

Здравей Kiro, ако си закачиш шишарка и я снимаш и после жена ти пие тази вода. Ние можем да заредим програма в шишарката която ти прави същата вода като от извора който поискаш. За това е създаден сайта и форума, намираме доказано лековити води и персонално за нуждаещият записваме информацията от лековитата вода в неговата активирана шишарка. За да му е лесно и бързо и да не плаща нищо. Дано да си ме разбрал днес не ми е ден, счупих возилото. Поздрави и очаквам твоето решение.

Отговори